Jak vybrat akvaristické potřeby?

Jak vybrat akvaristické potřeby?

V akvaristice si můžete vybírat kromě jiného také z doplňkového sortimentu. Řekneme vám, s čím vám tyto doplňky pomohou.
 
 

Chytače ryb a síťky

K chytání a manipulaci s rybami budete potřebovat síťku. Vybírejte takovou velikost, abyste si v akváriu neponičili rostliny a zároveň rybku pohodlně chytili. Fajfky slouží k tomu, aby nedošlo k otření ochranného slizu, který mají ryby na své pokožce. Díky fajfce bude ryba zároveň stále ve vodě i během manipulace.
 
 

Magnetické stěrky

Občas je třeba vyčistit kromě vody také samotné stěny akvária. Z vnitřní strany se na skle tvoří řasa, kterou je potřeba setřít. Použít můžete klasickou kuchyňskou houbičku. Mnohem lepší jsou ale magnetické akvarijní stěrky. Mají povrch, který sklo akvária nepoškrábe a díky magnetu je můžete ovládat i z venku aniž byste se namočili.
 
 

Porodničky

Pokud máte doma živorodky, možná si všimnete malinkatých rybiček, které si plavou mezi rostlinami a snaží se dělat, že tam nejsou. Určitě byste se měli tedy vybavit porodničkou. Ta chrání mladé od toho, aby byly doslova spolknuty za živa. Do porodničky umístíte samici, o které se domníváte, že je „plná“. Taková rybka má velké bříško, které je klenuté i do stran. Dalším z možných ukazatelů je, že jí za ocáskem neustále plave jiná rybka. V porodničce bude mít samička klid na porod a mláďata budou chráněná před ostatními rybami. Doporučujeme do porodničky umístit také živou rostlinku, do které by se mladý mohli schovat.
 
 

Teploměry

Teplota je jedním z velmi důležitých faktorů ovlivňujících prostředí ve vašem akváriu. Doporučujeme spíše ponorné teploměry, které můžete vložit přímo do vody. Měření teploty vody je s nimi přesnější. Teplotu kontrolujte především ráno po rozsvícení světla, během dne a pak v noci, kdy by voda mohla být nejchladnější. Teplotní rozdíly by neměly být příliš vysoké. Pokud teplota kolísá o více, jak 2°C, doporučujeme pořídit topné těleso s termostatem, které bude teplotu regulovat.
 
 

Vzduchovací hadičky, vzduchovací kameny, rozvodky

Pokud nemáte labyrintní ryby, provzdušňování vody nutností. Pomocí hadiček, škrtítek, rozvodek a různých vzduchovacích kamenů můžete vytvořit překrásnou podvodní scenérii. Kromě klasických vzduchovacích kamenů existují i nejrůznější vzduchovací dekorace, vzduchovací řetízky, nebo úzké dlouhé kameny, které vytváří vzduchovací stěnu.
 
 
 
Úspěšný chov rybiček Vám přeje prodejce chovatelský potřeb SUPER ZOO.